Koszyk
Jak poprawnie nakładać krem na twarz i dekolt?

Jak poprawnie nakładać krem na twarz i dekolt?

Przed aplikacją kremu należy dobrze oczyść skórę twarzy (płynem micelarnym, olejkiem, żelem lub mleczkiem do mycia twarzy).

Warto również stonizować skórę za pomocą toniku lub hydrolatu. Warto również zaaplikować serum 🙂

Każdy kolejny krok wykonuj bezpośrednio jeden po drugim, pamiętając, aby aplikować kolejne substancje na wciąż wilgotną skórę.

No to do dziela:

Niewielką ilość kremu rozgrzej w dłoniach. Rozpocznij nakładanie kremu zaczynając od brody kierując się w kierunku czoła, zawsze od wewnętrznej do zewnętrznej strony twarzy. Następnie dekolt- pasmami od obojczyka do rzuchwy.

Warto wykorzystać aplikację kremu do wykonania masażu twarzy. Szybciej i skuteczniej się wchłonie, a przy okazji pobudzisz krążenie, dotlenisz i uelastycznisz skórę 🙂

Masaż wykonasz:
– głaszcząc od wewnątrz do zewnątrz pasmami, rozpoczynając od brody i przesuwając się w kierunku czoła.
– rozcierając kolistymi naprzemiennymi ruchami opuszków palców kierując sie również w kierunku czoła. Skóra będzie sprężysta i nie będziesz musiała się obawiać tzw “zmarszczek grawitacyjnych”
Chcąc zadziałać na zmarszczki mimiczne, rozcieraj je wzdłuż ich przebiegu, od wewnętrznej strony twarzy na zewnątrz lub od dolnej części do górnej.
– wykonując delikatne uciki opuszkami palców
– drenując okolicę oka- ustaw palce w kształt litery V i połóż je – jeden pod dolną powieką, drugi na górnej. Delikatnie ciągnij do zewnętrznego kącika oka.
– oklepujac twarz opuszkami palców- to poprawia krążenie limfatyczne i zapobiega opadaniu skóry.

Jeśli masz wątpliwości, czy poprawnie wykonujesz swój masaż- zadzwoń do nas, z chęcią pomożemy 🙂

+48 784 874 707

Kraków, ul. Bracka 6/4