Koszyk
Jak poprawnie wykonać demakijaż?

Jak poprawnie wykonać demakijaż?

Każdego dnia, którego nakładasz na twarz makijaż, powinnaś także wykonywać demakijaż. Codzienne zmycie makijażu pomoże Ci zachować młody i świeży wygląd skóry.
Dlaczego demakijaż jest tak ważny? Przede wszystkim dlatego, że kolorowe kosmetyki pozostawione na skórze zbyt długo stają się niczym innym jak elementem zanieczyszczenia Twojej skóry. Resztki makijażu (np. podkładu) wraz ze złuszczającym się naskórkiem zatykają pory. To może prowadzić w konsekwencji do powstawania wyprysków skórnych.

Prawidłowy demakijaż twarzy krok po kroku :
1. Umyj dłonie!

2. Demakijaż oczu
Na wacik kosmetyczny nałóż odpowiedni preparat do demakujażu oczu (np. płyn micelarny lub olejek)
Następnie, przyłóż go do oka i pozostaw tak przez ok. 20 – 30 sekund. Chodzi o to, żeby płyn zaczął rozpuszczać makijaż. Kiedy będziesz czuła, że płatek kosmetyczny łatwo sunie po skórze, zmywaj makijaż w kierunku do wewnętrznego kącika oka (nigdy odwrotnie!).

3. Oczyszczenie rzęs
Namocz patyczek do uszu preparatem do dekamijazu oczu i delikatnie usuń resztki tuszu za pomocą patyczka.

4. Oczyszczanie ust
Najlepszym sposobem na usunięcie pomadki z ust jest olej, może to być zwykła oliwa z oliwek lub płyn którym wcześniej zmywałaś oczy też świetnie da sobie radę!

5. Demakijaż twarzy i szyi
Tutaj niezawodny będzie płyn micelarny do demakijażu twarzy, tak jak powyżej nasącz waciki płynem i wykonaj demakijaż delikatnymi i okrągłymi ruchami zaczynając od środka do zewnątrz twarzy.
Kiedy dotrzesz do szyi wykonuj te ruchy od dołu do góry szyi, nigdy odwrotnie!

6. Żel do mycia twarzy/pianka
Na tę chwilę dopiero pozbyłaś się makijażu powierzchownie. Teraz czas na umycie skóry i jej porządne oczyszczenie. W tym celu wybierz delikatną piankę lub żel do mycia twarzy dostosowane do rodzaju Twojej cery. Żel rozetrzyj delikatnie w dłoniach i okrżnymi ruchami nanoś na całą twarz. Następnie zmyj ciepłą wodą.

7. Tonik i krem
Na koniec użyj tonika do twarzy i nałóż krem 🙂

+48 784 874 707

Kraków, ul. Bracka 6/4