Koszyk

Czego nie robić w SPA?

Po każdej publikacji w ramach #nowicjuszwspa dostajemy pytania o rzeczy i zachowania klientów, które dla nas- terapeutek są trudne.

Skoro chcielibyście wiedzieć na co uważać, oto mała lista:

– Nie czuj się oceniany.
Naprawdę, to bardzo ważne. Jeśli przychodzisz na masaż, masz prawo nie wiedzieć i zadawać pytania. Wolimy klientów którzy pytają, od tych którzy w skrępowaniu próbują odgadywać nieznane im do tej pory procedury. To my jesteśmy dla Was, nie odwrotnie.

– Nie krępuj się wyglądu swojego ciała.
Czasem klienci z powodu własnych kompleksów i gorszej samooceny napinają mięśnie w trakcie masażu, wciągają brzuch itd. My się pocimy i gimnastykujemy, żeby Was rozluźnić, a Wy trzymacie. Ta uwaga przede wszystkim dotyczy Panów! Drodzy Panowie, nawet gdy przychodzicie na podwójny zabieg dla par, a z łóżka obok zerka Wasza partnerka/ Wasz partner, nie napinajcie mięśni. Odpocznijcie. Wypoczęty człowiek to lepszy człowiek!

– Nie spóźniaj się i nie odwołuj wizyty w ostatniej chwili.
Zabiegi w Verde są zakolejkowane, co nas ogromnie cieszy. Czasem niestety musimy odmówić komuś w potrzebie, bo każda z nas ma już przekroczony własny, ludzki limit nadgodzin. Gdy z braku miejsc nie przyjmujemy klienta wymagającego pomocy, a ktoś inny nie przychodzi, bo zapomniał.. Wtedy czujemy się sfrustrowane i zestresowane.
To samo dotyczy spóźnień- jedno przesuwa nam wszystkie kolejne zabiegi w grafiku i inni klienci dłużej czekają na swoją kolej. Jak u lekarza.

– Nie podrywaj nas i nie czyń dwuznacznych propozycji.
To dla nas oczywiste. Mamy kontakt z Waszym ciałami, kochamy Wam pomagać w uwalnianiu napięć i bólu. Jednak niektórzy zapominają, że Verde pełni jedynie usługi związane ze spa&wellness. Prosimy, nie traktujcie nas jak jak kontaktów erotycznych, nie spełnimy Waszych oczekiwań w tej kwestii.

– Nie przychodź do nas pod wpływem alkoholu.
Nie będziemy się teraz rozpisywać, że zamknięcie się w jednym gabinecie z pijaną osobą może być dla nas stresujące, bo to oczywistość. Napiszemy, żebyście pomyśleli o sobie- masaż po alkoholu to ryzyko gigantycznego kaca. Nie warto!

– Nie zapominaj o komunikacji.
Tylko Ty możesz nam powiedzieć, czy mocny masaż to jest coś, co sprawia Ci przyjemność. Tylko Ty jesteś w stanie przekazać nam, że chcesz mieć ominięte strefy piersi, pach, kolan, czegokolwiek co Ci przyjdzie do głowy!
Tylko Ty, możesz powiedzieć, że wolisz cichszą lub głośniejszą muzykę, zimniejszą lub cieplejszą temperaturę powietrza, więc nie wahaj się i opowiadaj nam o tym, co czujesz.

– Nie ukrywaj swoich chorób czy przeciwskazań do masażu. Masaż ma moc, serio! Jeśli jesteś bezpośrednio po przebytej chorobie nowotworowej lub zwyczajnie rozpoczyna Ci się jakaś infekcja, wirusowa, masażem możemy zrobić Ci sporą krzywdę!

+48 784 874 707

Kraków, ul. Bracka 6/4